Amigurumi Oyuncak için Gerekli Malzemeler

Birçok insanın aklında olan sorulardan biride "Amigurumi malzemeleri nelerdir? " sorusuna gelin beraber yanıt bulalım. Yazımızda hem gerekli malzemelere hemde aksesuarları hakkında bilgi edineceğiz. Buradan edindiğimiz bilgiler ile amigurumi malzemelerini alarak örmeye başlayabilirsiniz.

Amigurumi Malzemeleri:

  • Pamuk ip (Cotton)
  • Boncuk Elyaf
  • Tığ çeşitleri


Amigurumi Aksesuarları:

  • Oynar Göz
  • Çıngırak Ses Çıkarıcı
  • Ahşap Çıngırak Halkası
  • Burun


Pamuk (Cotton) İp : Amigurumi de en önemli olan malzemedir iptir. Amigurumi ipi olarak en çok tercih edilen Gazzal Baby Cotton ipleridir. Başka bir ip çeşidi ise Nako Pırlantadır.

Boncuk Elyaf : Amigurumiden yaptığınız oyuncakları şekillendirmek için genelde boncuk elyaf tercih edilmektedir. Ne kadar elyaf uygulayacağınız üründen ürüne değişiklik göstermektedir.

Tığ Çeşitleri : Örgü için birçok tığ çeşidi bulunmaktadır. Amigurumi de önemli olan doğru tığı seçmektir. Amigurumi örgü tığının uç kısmı eğik olanlarından kullanılmalıdır. Genellikle 2 ve 2.5 numara tığ kullanılır. Tığ seçerken en önemli unsurlardan birisi de kaliteli olmasıdır. Seçtiğiniz tığın örgü yaparken parmaklarınızı acıtmaması için sapının yumuşak ve silikondan olmasına,aynı zamanda sapının sağlamlığına dikkat etmelisiniz.

Amigurumi Gözleri : Amigurumi gözlerin renk ve boyutlarında vidalı ve vidasız olarak iki çeşit vardır. Aynı zamanda sökülmeyi önleyici kilitleri bulunur.

Çıngırak Ses Çıkarıcı :  Genellikle bebekler için yapılan çıngıraklar örgülerin içerisine konularak salladığımızda ses çıkaran amigurumi malzemelerinden biridir.

Ahşap Çıngırak Halkası :  Ahşap halkalar bebeklerin çıngırağı daha rahat tutmalarını ve dişlerini zarar vermeden kaşımalarına yardımcı olur. En önemli hususlar; ahşap halkaların boyasız ve verniksiz olması, diğer bir husus ise halkaları satın alırken tekli ürün yerine toplu olarak alırsanız daha uyguna getirmiş olursunuz.

Burun :  Amigurumi burun, örgü oyuncaklarında ,anahtarlıklarda, hayvan figürlerinde ve daha birçok üründe kullanabileceğiniz aksesuarlardandır.


  El ÖrgüHobiler

İlgilinizi Çekebilecek Ürünler

Coats Düet Dikiş İpi 6079

Coats Düet Dikiş İpi 6079

Uzunluk 100 metredir,%100 polyester ipliktir.El ve makine dikişinde hemen her tür kumaşa uygun bir ipliktir. İncelik, sağlamlık ve esnekliği ile üstün bir dikiş performansına sahiptir.  Dikiş esnasında düğüm oluşturmaz. . Tüketicinin kumaş ile renk eşleştirebilmesini kolaylaştırmak için selofansız üretilir...

KDV Dahil: 4,99TL KDV Hariç: 4,62TL

Fasetli Akik Doğal Taş Boncuk 02

Fasetli Akik Doğal Taş Boncuk 02

Fiyatlandırma 1 dizi üzerinden yapılmıştır.Taş Boyutu: 8 mmBir dizi içerisinde yaklaşık 46 - 48 adet taş mevcuttur.DOĞAL TAŞ ÖZELLİKLERİ Vücudumuzdaki kan dolaşımını ve sinir sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.Pozitif enerji verir.Cilt enfeksiyonlarında, yaralanmalarda, iyileşme sürecine yardımcı olur.Kendine güveni güçlendirir.Ruhsal alanda büyüme ve olgunlaşma sürecinde etkili olur.Burç Kategorisi : Koç,ikizler,yengeç,aslan,başak,terazi,oğlak,kova,balık..

KDV Dahil: 24,90TL KDV Hariç: 21,10TL

G - Metal Harf

G - Metal Harf

1 Adet Fiyatıdır...

KDV Dahil: 1,00TL KDV Hariç: 0,85TL

Kristal Boncuk 8 mm KB-821

Kristal Boncuk 8 mm KB-821

Ürünlerimiz orjinal kristal cam boncuktur. Kristal cam boncuklarımızın boyutları 8 mm büyüklüğündedir. Kristal cam boncuklarımızın fiyatlandırılması 1 dizi üzerinden yapılmaktadır. Kristal dizili cam boncukların bir dizisinde yaklaşık olarak 72 adet bulunmaktadır. Miktar kısmına istediğiniz dizi adedini girerek satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kristal dizi cam boncukları ile tesbih, bileklik, kolye ve benzeri birçok takı ve aksesuarın yapımında kullanabilirsiniz...

KDV Dahil: 3,75TL KDV Hariç: 3,47TL

Miyuki Naylon Boncuk İpi 9570

Miyuki Naylon Boncuk İpi 9570

Coats Nylbond, elastikiyeti azaltılmış sonsuz elyaf naylon 6.6'dan yapılmış bir bondlu naylon dikiş ipliğidir. Coats Nylbond, herhangi bir kat ayrılmasına yol açmadan dikiş ipliğinin temiz bir şekilde kesilmesini sağlar ve dikilmiş üründe üstün sürtünme dayanımı sunar. Tescil edilmiş bond teknolojisi, yumuşak ve esnek bir yapıya ve mükemmel soyulma dayanımına sahip olan sıkı bir bond yaratır.Özellikler ve FaydalarEşsiz bond kimyasalı ve tescil edilmiş kaplama teknolojisi ile  güçlü, yumuşak ve esnek bir dikiş ipliği üretilir. Nylbond dikiş ipliğinde herhangi bir kat açılması, soyulma ya da renk değişimi olmazDikiş işleminde iğneden geçiş esnasında, yüksek sıcaklıklara karşı direnç ve kopma, atlama, kirletme yapmadan sorunsuz dikiş oluşturmayı sağlayan özel formullu lubrikasyon uygulanmıştır..

KDV Dahil: 7,50TL KDV Hariç: 6,94TL

Keçe - 50x50 3mm Sarı

Keçe - 50x50 3mm Sarı

Boyut : 50 x 50 cm Kalınlık : 3 mm Kullanım Koşulları :3 mm kalınlığındaki keçe kumaşlarımızı soğuk veya 30-40 dereceli suda yıkamanız tavsiye edilir. Keçeleri yıkarken kimyasal madde veya beyazlatıcı tarzı deterjanlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Keçeler bol su ile uzunca bir süre durulanmalıdır. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra keçe kumaşlar ıslak halde iken üst üste bekletilmemeli ve keçeleri asarak direk güneş ışığına maruz kalmayan yerlerde kurutmanız tavsiye edilir. Keçelerinizin ütü işlemi gerçekleştirilirken ütünüzün ayarının polyesterde olmasına önem gösteriniz.İstediğiniz renk keçe ile istediğiniz şekilleri verebilir, istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Kapı süsü, mutfak süsü, kıyafetlerinize güzel bir detay, evinize güzel bir tablo vs...

KDV Dahil: 6,00TL KDV Hariç: 5,56TL

Alize Şekerim Bebe Petrol-212

Alize Şekerim Bebe Petrol-212

Alize Şekerim Bebe Petrol-212Ürün ÖzellikleriAlize şekerim bebe ile ince yelekler, şal ve ince bir ip kullanacağınız aksesuarlarınızı örebilirsiniz.Alize şekerim bebenin yumak gramajı 100 gramdır.Alize şekerim bebenin ham maddesi %100 akrilik. Alize şekerim bebenin etiket metrajı 320 metredir.Alize şekerim bebenin önerilen şiş numarası 3-4'dür.Alize şekerim bebenin önerilen tığ numarası 2-4'dür. Alize şekerim bebe el örgü ipini, tığ ve şişte kolayca kullanabilirsiniz.      Not: Yumaklardaki LOT ve COLOR numaralarınızı kaydediniz, devam eden örgüleriniz için  aynı renkten oluşturduğunuz siparişinizde önceki kaydettiğiniz lot numarasını bildiriniz. ..

KDV Dahil: 6,75TL KDV Hariç: 6,25TL

332-30 Serisi Goblen Kasnakları 30x30 cm

332-30 Serisi Goblen Kasnakları 30x30 cm

332-30 Serisi Goblen Kasnakları 30x30 cmKayın ağacından üretilmiştir.Ayarlanabilir özelliktedir.Kanaviçe, çin iğnesi, türk işi, çöp işi vb. nakış işlemelerinizi yapabilirsiniz.Çeyiz ve işlemeleri oluşturmak için de yapılır.Sunduğumuz çeşit fazlalığı nedeniyle, işlemelerinizi, nakışlarınızı, oyalarınızı, kaneviçe ve etaminlerinizi hatta goblenlerinizi dahi üzerlerinde yapmanız mümkündür. ..

KDV Dahil: 89,00TL KDV Hariç: 75,42TL