Menü
Sepetim

String Art

48,90TL Vergiler Hariç:41,44TL
48,90TL Vergiler Hariç:41,44TL
Gösterilen: 1 ile 23 arası, toplam: 23 (1 Sayfa)

String Art Nedir?

İplik sanatı ismiyle de bilinen string art, renkli iplikleri belirli noktalardan geçirerek geometrik bir form oluşturma sanatıdır. Çoğu açıdan filografi sanatını andırır. Ancak filografiye kıyasla, daha az zahmetli bir el sanatı olduğunu söylemek mümkündür. Zira bilindiği üzere, filografide özel çiviler, zeminler ve bakır teller kullanılır. String art ise, normal iplikler ve kumaş zemin kullanılarak dahi yapılabilir. String art, yani iplik sanatı için, yine çiviler kullanılacak ve işe bu çivileri zemine yerleştirerek başlanacaktır. Ancak özel filografi çivilerinin kullanılması zorunluluğu yoktur. İplikleri tutabilecek herhangi bir çivi, iplik sanatında kullanılabilir.  


İplik Sanatı String Art Malzemeleri

Bu işlem bittikten sonra, renk renk iplikler çiviler etrafından geçirilerek geometrik bir görüntü elde edilmeye çalışılacaktır. İplikler birbirlerinin üzerinden, altından veya üstünden geçirilebilir. String art ile, aynı filografide olduğu gibi çok ayrıntılı tablolar ve desenler oluşturmak mümkündür. Ancak yeni başlayanlar, genellikle basit ancak görsel açıdan etkileyici geometrik formları tercih etmektedir. İplik sanatı malzemeleri arasında, çivi, çekiç, iplik ve zemin başta gelir. Zemin olarak kullanılacak materyal, örneğin bir kütük parçası gibi sert veya dolgulu kumaştan olabilir. İplik sanatı malzemeleri arasında, bazen hazır kalıplar kullanıldığını görebilmek de mümkündür. Bu kalıplar zemine yerleştirildikten sonra çiviler kalıba uygun bir şekilde çakılır ve iplikler aralarından geçirilmeye başlanır. İpliklerin çapraz veya düz geçirilmesi mümkündür.


String Art Malzemeleri Satın Al

Burada tercih, zanaatkârın olup, tercih ettiği yöntem elde edilen sonucun görselliği açısından belirleyici olacaktır. 1960’lı yıllardan bu yana yurt dışındaki el işi kitaplarında önemli bir yer tutan string art sanatını öğrenmek kolay, ustalaşması ise zordur. Ancak sabırlı bir çalışmanın sonucu, görsel açıdan son derece etkileyici olacak ve ev / işyeri dekorasyonunun önemli bir parçasını oluşturacaktır. Prestij Boncuk, stoklarına string art malzemeleri de eklemiş olup, son derece uygun fiyatlardan satışa sunmuştur. String art çivisi, ip, ahşap bloklar ve çekiç gibi iplik sanatı malzemeleri, bu kategorimiz içerisinde bulunabilir ve kolay bir şekilde satın alınabilir.