Menü
Sepetim

Doğanın Doğası Dorion Sagan Ginko Bilim

Doğanın Doğası Dorion Sagan Ginko Bilim
Doğanın Doğası Dorion Sagan Ginko Bilim
  • Stok Durumu: Ürün Tükendi
  • Stok Kodu: 9786056732270
80,00TL
Vergiler Hariç: 80,00TL
Paylaş:
9 aya varan taksit fırsatı!
Bu ürün kargoya 2-3 iş gününde teslim edilir.

Doğanın Doğası Dorion Sagan Ginko Bilim
Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 


 Carl Sagan ile Lynn Margulis’in oğlu Dorion Sagan’ın annesiyle birlikte yaptıkları bilimsel çalışmaların önemli noktalarının yer aldığı bu kitap, Dünya üzerindeki yaşamın bilinmeyen taraflarını ortaya seriyor. Sagan ve Margulis bizleri, geleneksel doğa görüşünü terk ederek, tamamen birbirine bağlı ve iç içe geçmiş bir doğa görüşüne doğru bakmamız için uyarıyor. Özellikle, hayali tahtımızdan inmemizi ve insanlığın, bütün o teknolojik ve kültürel aksesuarlarıyla birlikte, protistlerle, bakterilerle, bitkilerle, hayvanlarla, bizi çevreleyen canlı dünyayla birlikte bu muazzam büyüklükteki sistem içine derinlemesine ve ayrılmaz bir şekilde gömüldüğünün farkına varmamızı tavsiye diyor. Kitapta, Nietzsche’nin frengi hastalığına neden olan sprikotlerden, AIDS’e neden olan HIV virüsüne kadar pek çok bilinmeyen ya da yanlış bilinenlerin gerçek doğasından örnekler verilerek, içinde yaşadığımız doğanın doğası eğlenceli bir üslupla aktarılıyor.

“Kitap, Roald Hoffman, James Lovelock, Ricardo Guerrero ve Eric Schneider gibi hepsi Amerika’nın entelektüel aristokrasisinin gerçek üyeleri olan aydınları mitokondriyal bir cümbüşün içine çekiyor.”

– Frederick Turner, Natural Classicism ve The Culture of Hope isimli kitapların yazarı-

“Muhteşem ve büyüleyici bir şekilde bu kitap Dünya üzerindeki yaşamın parşömenini bizim için açıyor.”

– Kelly Cherry, Hazard and Prospect :New and Selected Poems isimli kitabın yazarı-

“Gaia –bir bütün olarak Dünya’nın yaşayan sistemi– ve bakteriler. Hem Gaia hem de bakteriler, geleneksel olaylara alışkın okuyucunun başını döndürüyor.”

 – John B. Cobb, Jr., Fahri Profesör, Claremont Teoloji Okulu-


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
Dynamic Content for module_id = 332