Menü
Sepetim

Örgü Yardımcı Malzemeleri

Gösterilen: 1 ile 28 arası, toplam: 493 (18 Sayfa)

Örgü Yardımcı Malzemeleri

 

             Örgü birçok insanın öğrenmeye çalıştığı, bazılarının iş olarak bazılarınınsa tamamen hobi amaçlı yaptığı bir etkinliktir. Başlaması ise bir o kadar kolay ve eğlencelidir. Çünkü örgü yardımcı malzemeleri oldukça azdır. Ve herkesin yapabileceği bir uğraştır. Örgüde önemli olan seçeceğiniz desene uygun iplik ve şiş seçimidir. Örgü yardımcı malzemeleri modelleri çok çeşitlidir. Bunlardan sizin işinize yarayacak olanları seçmelisiniz.

 

 İPLİK SEÇİMİ

 

             Bitirdiğiniz ürünün kalitesini en çok etkileyecek şey ipliktir. Ürününüzün görünüşü ve dokusu seçeceğiniz iplikle belirlenir. İplik seçiminde ise kaliteli seçmek ve yapacağınız ürüne göre iplik seçimi yapmak oldukça önemli bir konudur. Örneğin yün esnek ve dayanıklı, sentetik karışımlar daha da dayanıklı gibi her ipliğin farklı bir özelliği vardır.

 

             İplikler doğal malzemelerden olduğu yapay malzemelerden de üretilebilmektedir. Doğal olan iplikler hayvansal veya bitkisel, yapay olanlar ise akrilikten üretilir. Genel olarak doğal olan hayvansal iplikler kış giyimi için idealdir. Oldukça yumuşak olan yapısının yanında sıcak da tutar. Bitkilerden üretilen iplikler ise yaz giyimi için uygundur. Çünkü serin tutma özelliğine sahiptir.

 

 ŞİŞ SEÇİMİ

 

             Örgü şişleri de yapıldığı madde ve boyutu ile oldukça çok çeşitlidir. Yine şişi de yapmayı planladığınız ürüne uygun seçmelisiniz. Bir ucu sivri diğer ise top şeklinde olan şişler düz şişler olarak adlandırılır. Bunların uzun ve kısa seçenekleri vardır. Bunun dışında çorap şişleri, misinalı şişler, metal veya plastik şişler, bambu şişler de bulunmaktadır. Yapmayı planladığınız ürüne uygun şiş seçimi işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

 

 YARDIMCI MALZEMELER

 

             Örgünün temel malzemeleri olan şiş ve iplik dışında farklı yardımcı malzemeler de bulunmaktadır. Örneğin şiş numarası ölçmeye yarayan şiş ölçer, iplik kesmek için küçük bir makas, giysilerin ölçüsünü alabilmek için mezura, örgüyü yaparken oldukça işinize yarayacak sıra sayacı ve örgü tutucu gibi birçok yardımcı malzeme bulabilirsiniz. Örgü yardımcı malzemeleri fiyatları için internete göz atabilirsiniz. Ayrıca örgü yardımcı malzemeleri satın al diyerek kolayca bu malzemelere ulaşabilirsiniz. Bu sayede kolaylıkla yeni bir hobi veya iş edinebilirsiniz. Yeni ürünler ortaya koydukça örmeye olan ilginiz artacak ve daha güzel ürünler ortaya çıkaracaksınız.