Menü
Sepetim

Obsidyen Taşı

Gösterilen: 1 ile 17 arası, toplam: 17 (1 Sayfa)

Obsidyen Taşı

Obsidyen Taşı koruyucu taş olarak bilinmektedir. Kişileri negatif enerjiden ve nazardan korur. Vücuttaki enerji dengesini ve ilişkiler arasındaki dengesizliği düzeltmeye yardımcı olur.

Obsidyen taşı, çok çabuk soğuyan erimiş lavdan oluşur. Bir tür volkanik cam olan Obisdyen dünya çapında birçok yerde bulunur.

Obsidiyen Taşı, auradaki tıkanmaları temizleyici özelliğe sahiptir ve güçlü bir psişik koruma taşıdır.  Bu doğal taş doğanın camı volkanik lavlardan oluşmuştur ve o kadar hızlı sertleşmiştir ki, içinde kristal bir yapı bulunmamaktadır. Kenarı jilet kadar keskin olabilir ve koyu, parlak yüzeyi soğuk, sert bir ayna gibi parlaktır. Bu fiziksel özellikleri sebebiyle Obsidyen’in “ayna taşı” olarak kişinin içsel varlığını, bilinçaltının derinliklerini ve kişinin gölge benliğini yani kusurlarını, zayıflıklarını, korkularını ortaya çıkaran bir gücü olduğuna inanılır.  Ruha şifa verir. Kişinin ortaya çıkan kusurlarının arkasındaki nedenleri ve rahatsızlığın nedenlerini ortaya çıkarır ve onları iyileştirmek için gereken değişikliklerin net bir resmini sağlar. Büyüme ve kararlılığı teşvik eder ve süreç boyunca sağlam bir destek ve yön verir.

Obsidyen taşı siyah obsidyen, kahverengi obsidyen, kar tanesi obsidyen gibi çeşitlre sahiptir. Obsidyen kolye, bileklik gibi takılar ve obsidyen tesbih gibi aksesurlar oldukça dikkat çekicidir. Doğal taş takı ve aksesuarlar dışında ham kütle olarak da ev ve ofis dekorasyonunda da kullanılan bir taştır.